تایید صلاحیت موسسات آموزشی توسط انجمن بین المللی مدیریت پروژه


تایید صلاحیت موسسات آموزشی برگزار کننده دوره های مدیریت پروژه و آمادگی آزمون حرفه ای مدیریت پروژه (PMP) توسط انجمن بین المللی مدیریت پروژه (PMI)

https://www.youracclaim.com/badges/d2d112bf-b744-4c66-828f-0ebed86749ca/public_url


انجمن بین المللی مدیریت پروژه (PMI) در سال 2020 طرحی را با نام (Authorized Training Partner- ATP)  تدوین نموده است که بر اساس این طرح شرکت هایی که صلاحیت دریافت ATP را داشته باشند، به عنوان موسسه مورد تایید PMI شناخته شده و مجوز رسمی آموزش های مرتبط با آزمون حرفه ای مدیریت پروژه (PMP)  و مجموعه دوره های Agile را کسب نموده اند.

از سال 2021 شرکت  بین المللی TenStepو نمایندگی این شرکت در ایران به نام شرکت TenStep ایران (www.tenstep.ir)، پس از انجام ارزیابی های لازم از سوی PMI، موفق به تایید صلاحیت از آن موسسه شده و مجوز برگزاری دوره های آموزشی مدیریت پروژه بر اساس چارچوب و استاندارد های لازم را دریافت نموده است.

 برگزاری دوره های مدیریت پروژه توسط موسسات ATP مورد تایید انجمن بین المللی مدیریت پروژه (PMI) چه  منافعی را برای سازمان برگزار کننده به دنبال خواهد داشت؟

  • تمامی متریال های دوره های آموزشی مدیریت پروژه و محتوی آموزشی مرتبط با آنها که توسط شرکت های ATP مانند TenStep تهیه شده است، توسط کمیته ای از افراد خبره در انجمن بین المللی مدیریت پروژه بررسی شده و جهت اجرا به تایید رسیده است .
  • ساختار شرکت و مدرسان دارای صلاحیت آن به تایید انجمن بین المللی مدیریت پروژه رسیده است
  • مدرسان دارای صلاحیت آموزشی ATP در دوره های Train the Trainer انجمن بین المللی مدیریت پروژه (PMI) شرکت نموده و پس از آشنایی با جدیدترین روش ها و تکنیک های آزمون حرفه ای مدیریت پروژه (PMP)، گواهی نامه صلاحیت آموزشی مرتبط را کسب نموده اند.

تفاوت های شرکت ها و مدرسان تایید صلاحیت شده در قالب برنامه PMI-ATP

  • انجمن بین المللی مدیریت پروژه منابع و محتوای علمی مورد نیاز جهت برگزاری دوره آمادگی آزمون حرفه ای مدیریت پروژه (PMP) را تهیه نموده و به تمامی مدرسان تایید صلاحیت شده ارسال می نماید.
  • مدرسان تایید صلاحیت شده علاوه بر دسترسی کامل به محتوی کتب آموزشی، به متریال دیگری مانند، کتابچه های راهنما، جزوات فرعی، فایل های ویدویی، بانک سوالات کمک آموزشی و … در خصوص دوره آمادگی آزمون PMP  تهیه شده توسط PMI دسترسی دارند.
  • در پایان هر دوره آموزشی که توسط مدرسان ATP برگزار می شود، امتیاز بین المللی بازآموزی صادر شده از سوی آنها مورد تایید انجمن بین المللی مدیریت پروژه می باشد.این امتیاز بین المللی به نام(Professional Development Units – PDU) شناخته شده و برای شرکت در آزمون ها و تمدید مدارک بین المللی مدیریت پروژه PMI مورد نیاز است
  • مدرسان PMI- ATP به صورت مداوم توسط انجمن بین المللی مدیریت پروژه (PMI) آموزش داده شده که طی آن دانش و مهارت آنها براساس آخرین پیشرفت های صورت گرفته در زمینه دانش مدیریت پروژه در جهان بروزرسانی می شود .
  • در وب سایت انجمن بین المللی مدیریت پروژه (PMI) ، سیستم نظر سنجی مستقیمی برای افراد شرکت کننده در دوره های برگزار شده توسط شرکت ها و مدرسان PMI- ATP ایجاد شده است تا آنها بتوانند پس از اتمام دوره آموزشی نظرات خود را در خصوص کیفیت برگزاری دوره ثبت کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *